Złamane serce i marzenie o miłości – jak je spełnić?

Hej 🙂

Tematem dzisiejszego artykułu będzie próba odpowiedzi na szalenie ważne pytanie – jak spełnić marzenie związane z drugą osobą? Czy da się je w ogóle spełnić? Inspiracją do tego stał się komentarz osoby o nicku  Kaja do artykułu o sześciu cechach marzyciela. Fragment komentarza: „Jak spełnić marzenie o powrocie ukochanego? Który odszedł od wszystkich, odemnie, od rodziny, znajomych jego i naszych wspólnych i brak z nim jakiegokolwiek kontaktu, zmienił nr tel. , ktoś go kiedyś tam gdzieś widział, ale nie wiadomo gdzie mieszka co robi. Jak przyciągnąć ukochanego na powrót do naszego wspólnego życia. Dodam tyko, że odszedł sam przyznając się wcześniej do tego że mnie zdradził. Wybaczyłam mu, tęsknię za nim i chcę jego powrotu, bo nadal go kocham. Czy umiesz poradzić jak skutecznie spełnić to marzenie?”

Temat jest szalenie trudny. Już starożytni poeci pisali tragedie mówiące o nieszczęśliwej miłości. Wielokrotnie słyszałem od różnych osób z którymi rozmawiam o marzeniach, że na ich liście znajduje się tak naprawdę jedno marzenie, które jak się spełni to spowoduje, że spłynie na pełnia szczęścia i będą mogli żyć radością z jego spełnienia. Takie marzenie brzmi mniej więcej właśnie tak: „Marzę o tym, by on mnie kochał, by ona była ze mną. Marzę o tym, by on się zmienił dla mnie, by ona traktowała mnie tak i siak. Marzę by do mnie wrócił, by ona zostawiła tego gbura i została ze mną.

Marzenia związane z drugą osobą mają jedną bardzo dużą przeszkodę w spełnianiu. Niestety jest to bardzo często przeszkoda nie do pokonania. Kaja, aby Twoje marzenie się spełniło musiałabyś spowodować, że on, jak rozumiem Twój ukochany, który Cię zdradził a następnie odszedł od Ciebie i wszystkich w jakieś inne nowe miejsce – poczuł do Ciebie miłość, która spowoduje, że do Ciebie wróci. Musiałabyś mieć moc – by zmienić jego myśli, uczucia, pragnienia i wizję swojej przyszłości. Niestety obawiam się, że nie ma na to sposobu. Nie jesteśmy w stanie spowodować aby ktoś nas z powrotem pokochał. Nie znajdziemy tu stuprocentowej recepty.

Wspólnie z czytelnikami możemy próbować podawać Ci wyjścia zmierzające do skontaktowania się z nim osobiście bądź przez kogoś. Niektórzy będą Ci proponowali konkretne rozwiązania dotyczące Twojego zachowania, które mogą w jakiś sposób spowodować przychylne spojrzenie byłego partnera na Ciebie i Waszą przeszłość, ale to wcale nie zagwarantuje tego, że on zechce wrócić. W książce „Mały książe” Antoine de Saint-Exupery napisał bardzo ważne zdanie, które bardzo mocno moim zdaniem pokazuje istotę miłości. Przypomniała mi o nim moja żona jak zastanawialiśmy się nad Twoim pytaniem. „Jeśli coś kochasz, puść to wolno. Kiedy do Ciebie wróci, jest Twoje. Jeśli nie, nigdy Twoje nie było.” Zdaję sobie sprawę, że to nie jest odpowiedź, która może Cię usatysfakcjonować, spróbuj jednak zastanowić się nad jej sensem w kontekście Twojego marzenia.

Nie znam Twojej historii, wszystkich jej elementów, które doprowadziły do obecnej sytuacji. Nie wiem w jakim tonie się rozstaliście, czy to był pierwszy czy kolejny raz. Nie wiem kim jesteś, co przeszłaś i w jakim momencie życia się znajdujesz. Z Twojego pytanie mogę jednak wywnioskować, że tak naprawdę marzysz o tym by być kochaną, by być szczęśliwą z ukochanym. Wiążesz to marzenie z jedną postacią. Z osobą, która już z Tobą była, która Cię zraniła i odeszła. Z osobą, która zatrzasnęła – przynajmniej na razie – drzwi do swojego życia i przed Tobą i przed resztą Waszego wspólnego świata. Zastanawiam się, czy zamiast koncentrować się na „chcę by on wrócił” nie mogłabyś się skupić na marzeniu: „chcę być szczęśliwa, kochać i być kochana przez człowieka, który będzie dla mnie całym światem”.

Może się okazać, że ktoś, kto jest całkiem blisko Ciebie od lat marzy o tym by być dla Ciebie całym światem, by móc dawać Ci całego siebie.  Być może ten ktoś jeszcze nie wie o Twoim istnieniu a w momencie pierwszego spotkania, pierwszego spojrzenia w oczy okaże się, że to właśnie na niego czekałaś i to właśnie on spełni Twoje marzenie by być kochaną. Kiedyś wspominałem film „Bruce Wszechmogący” – komedia ale z bardzo poważnym przesłaniem. Jest tam scena w której  główny bohater – w tej roli Jim Carrey – pyta Boga granego przez Morgana Freemana jak sprawić by ktoś pokochał nie pozbawiając go wolnej woli. Morgan Freeman odpowiedział: „witaj w moim świecie, daj znak jak znajdziesz odpowiedź.” To jest niestety prawdziwe zdanie. Możemy spowodować, ze ktoś nas będzie widział, że ktoś będzie z nami przebywał przez jakiś czas w tym samym miejscu, ale spowodować, że ktoś nas będzie kochał, że ktoś będzie chciał z nami być do końca życia? Możemy się starać o to, możemy robić wszystko, by drugiej stronie pokazać, że jesteśmy dla niej czymś nieziemskim, spełnionym marzeniem, świętym gralem ale nie możemy sprawić by nas wbrew sobie pokochała.

Drodzy marzyciele, być może ktoś z Was był w podobnej sytuacji jak Kaja. Być może ktoś z Was miał podobne marzenie i je spełnił. Być może ktoś z Was zna sposób aby Kaja mogła marzenie, które nam opisała spełnić. Albo być może ktoś z Was zna sposób by przestała marzyć o tym co wydaje się być niemożliwe do spełnienia właśnie z powodu wolnej woli drugiej strony a zaczęła marzyć i realizować marzenie o byciu szczęśliwą przy boku kochającego i oddanego człowieka. Zachęcam Was do podzielenia się tu na łamach bloga w komentarzach tym co czujecie w związku z sytuacją, którą przedstawiła Kaja. To, że ja koncentruję się mocno na marzeniach i je spełniam nie oznacza, że jestem nieomylny w tym co robię i jak myślę. Cały czas się uczę i cały czas widzę jak mało wiem i jak mało umiem.

Kaju – dziękuję Ci za komentarz i życzę Ci wszystkiego co dla Ciebie najlepsze. Wierzę, że jeżeli Twój były ukochany jest przeznaczony dla Ciebie i w głębi serca chce do Ciebie wrócić to tak się stanie. Jednak jeżeli to jest jednostronne marzenie tylko z Twojej strony to obawiam się, że może ono należeć do tych, których się jednak nie da spełnić.

W każdym razie mocno trzymam kciuki aby to co Cię czeka dało Ci dużo szczęścia.

Pozdrawiam serdecznie – marzyciel.

Pokaż znajomym jak spełniać marzenia. Udostępnij post i polub nas na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *