O czym marzą Polacy? Szansa na spełnienie Waszego marzenia i zaczepna propozycja.

lisc

Hej

Dzisiejszy wpis będzie nieco inny od wcześniejszych. Skorzystam z okazji i przedstawię Wam króciutko raport najnowszego, bardzo ciekawego moim zdaniem badania GFK na temat marzeń Polaków. Pokażę również, gdzie można spróbować swojego szczęścia i spowodować, że Wasze mniej lub bardziej szalone marzenie zostanie dla Was spełnione oraz zaproponuję Wam coś nowego na blogu. To jak – gotowi?

O wspomnianym badaniu usłyszałem przy okazji porannej podróży samochodem. GFK Polonia przeprowadziła na zlecenie Radia Zet badanie wśród 1000 rodaków określające ich marzenia. Okazało się wbrew moim wcześniejszym odczuciom, że zdecydowana większość z nas posiada marzenia – jest to niewątpliwie dobra wiadomość. Oto jak odpowiadali na pytania ankieterów przepytywani Polacy:

– 50% Polaków marzy o podróżach i kwestiach z nimi związanych

– 33% o posiadaniu (dom, mieszkanie, samochód i inne materialne rzeczy)

– 30% o dobrym zdrowiu dla siebie lub bliskich

– 21% chciało by być bogatymi i nie mieć zmartwień finansowych

– 20% Polaków marzy o poprawie relacji z bliskimi

– 16% marzy o lepszej pracy

– 15% marzy o tym by być szczęśliwymi

– 5% Polaków wymieniło marzenia altruistyczne (pokój na świecie, dobrobyt dla wszystkich, wynalezienie leków na choroby czy nakarmienie wszystkich cierpiących głód)

Jedynie 6% pytanych odpowiedziało, że nie ma żadnych marzeń.

Powyższe zestawienie napawa mnie optymizmem. Wydawało mi się, że wśród wszędobylskiego narzekania na pierwszym miejscu będzie jednak worek pieniędzy. Okazuje się, że to marzenie jest dopiero czwarte w kolejności. Jeżeli chodzi o osoby nie posiadające marzeń to wśród tych wspomnianych 6% jest większość ludzi po 65 roku życia. Trochę to smutne, uważam, że marzenia można spełniać cały czas. Wierzę w to, że nawet będąc siedemdziesięcioletnim dziadkiem będę miał marzenia i będę je realizował. Pewnie nie będą marzenia szalone jak u młodych silnych przedstawicieli gatunku – chociaż kto wie – co w tej mojej głowie będzie się działo za lat trzydzieści 🙂 .

GFK zapytało również o to co nam, Polakom najbardziej przeszkadza w realizacji marzeń. Tu chyba wszyscy spodziewają się pierwszej odpowiedzi. Brak kasy. Ten powód wymieniło 73% badanych osób. W dalszej kolejności znalazły się odpowiednio: 33% brak szczęścia, 29% brak czasu, 27% brak wiary we własne możliwości, 19% brak determinacji i konsekwencji. W dalszej części wymieniane są: brak wsparcia rodziny, przyjaciół,  brak możliwości nauki i techniki aby te marzenia zrealizować, brak inspiracji i pomysłów w realizacji marzeń, brak umiejętności, pomocy mentora czy nauczyciela i brak talentu. Te wyniki pokazują mi jedno. Zdecydowanie jest co robić w naszym pięknym kraju. Mamy marzenia tylko ich nie spełniamy z wyżej wymienionych powodów. Cieszę się, że to badanie zostało zrobione właśnie w tym momencie kiedy zacząłem działać w tym miejscu. Upewniło mnie ono, że spełnienie mojego własnego marzenia o prowadzeniu bloga o tym jak spełniać marzenia może te wyniki za jakiś czas zmienić 🙂 .

Dzięki temu badaniu dowiedziałem się również dlaczego odniosłem wrażenie, że my Polacy nie marzymy. Otóż dwie trzecie z nas posiada skryte marzenia o których nie mówi nikomu. Zastanawiam się dlaczego tak jest? Wg GFK 40% Polaków nie mówi o swoich marzeniach, żeby nie zapeszyć – jakiś taki przesąd 🙂 . Jestem bardzo ciekawy wyników badań wykonanych za jakiś czas. Powyższe dane uzyskałem z różnych źródeł – między innymi tu, tu i tu.

Radio Zet, które zleciło to badanie od 3 października prowadzi akcję „spełniamy marzenia”. Jest to świetna inicjatywa pozwalająca szczęśliwcom spełnić swoje marzenie. Uwielbiam słuchać reakcji ludzi na wieść, że radio właśnie postanowiło zrealizować to o czym odważyli się oni powiedzieć. Kochani – jest szansa więc trzeba spróbować ją wykorzystać. Całość wymaga zaangażowania przez jakieś dwie minuty, (zakładając, że wiecie jakie marzenie chcielibyście spełnić) oraz dostępu do sieci – by móc uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Akcja trwa do 28 października – jest więc jeszcze trochę czasu. Na odpowiednią stronę, gdzie napiszecie jakie marzenie chcecie aby radio Zet spełniło wejdziecie poprzez tego linka: Radio Zet spełnia marzenia . Ja już swoje marzenie wysłałem – czy je spełnią – zobaczymy. Dla mnie najważniejsze i tak jest to, że dzięki temu blogowi być może ktoś z Was spełni swoje mniej lub bardziej szalone marzenie. Życzę powodzenia 🙂 .

Jak część z Was wie z FB w zeszłym tygodniu miałem święto w postaci jubileuszowego tysięcznego gościa na moim blogu. Jest to dla mnie niesamowita sprawa. Dziękuję Wam za to, że tu jesteście. Dziękuję za coraz częstsze reakcje w postaci komentarzy, za udostępnianie moich artykułów na Facebook-u, za słowa uznania i gratulacje. W moich zamierzeniach miało być to miejsce żyjące dzięki czytelnikom. Wierzę w to, że właśnie takim miejscem będzie, że z chęcią będziecie tutaj wracali i będziecie pokazywali ten kawałek internetu swoim bliskim.

Mam dla Was propozycję. Chcę utworzyć tutaj sekcję w której będą się znajdowały Wasze historie dotyczące spełnianych przez Was marzeń. Delikatny przedsmak mogliście poczuć czytając komentarz pod artykułem podważającym tezę o tym, że marzenia się nie spełniają. Jestem pewien, że czytelnicy tego bloga mają w zanadrzu wiele ciekawych i budujących historii, które mogą stanowić iskrę zapalną do działania dla innych czytelników. Co Wy na to? Jeżeli macie ochotę podzielić się swoimi marzeniami i pokazać drogę do ich spełnienia oraz podzielić się emocjami jakie temu towarzyszyły to proszę Was o kontakt. Możecie to zrobić albo poprzez wysłanie wiadomości na adres: kontakt@jakspelniacmarzenia.pl z tematem: „Moje spełnione marzenie” albo wysyłając mi wiadomość przez Facebook-a – odnośnik znajdziecie po prawej stronie u góry. Obiecuję skontaktować się z każdą osobą, która będzie chciała się podzielić swoją historią. Czy pomysł wypali czy nie – to się okaże.

Reasumując ten nieco statystyczny wpis chcę powiedzieć jedno – Rodacy więcej wiary w siebie, więcej działania, marzenia są po to żeby je spełniać a życie jest po to by robić fajowe rzeczy. Wiem, że czasami życie kopie w cztery litery na tyle mocno, że ciężko się skupić na marzeniach ale po sobie wiem, że warto.

Pozdrawiam Serdecznie!

marzyciel

Pokaż znajomym jak spełniać marzenia. Udostępnij post i polub nas na FB

2 myśli na temat “O czym marzą Polacy? Szansa na spełnienie Waszego marzenia i zaczepna propozycja.”

  1. Moim aktualnym marzeniem było zdać egzamin – dzisiaj się udało 😀 Co do Radia Zet to wyślę swoje marzenie, w końcu nikomu taka próba nie zaszkodzi 🙂

    1. Moje gratulacje 🙂 Nie wiem jak Ty ale ja uwielbiam rozkoszować się tą chwilą w momencie jak jakieś marzenie się spełnia, smakować ją jak wykwintne danie. Życzę powodzenia w Zetce – niech redaktorzy wybierający marzenie do realizacji wybiorą właśnie Twoje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *