Jak spełniać marzenia – początek.

IMG_6739No i stało się. Pomysł dojrzewający długo w głowie, najpierw jako niewyraźne wizje, następnie jako coraz bardziej realny obraz staje się rzeczywistością. Miliony rzeczy tłukły się po mojej głowie przed napisaniem tych pierwszych słów i teraz nagle okazuje się, że ciężko jest wybrać to co powinno się na początku mojej przygody z blogowaniem znaleźć.

Może na początku kilka słów o mnie. Jestem dorosłym facetem, jeszcze przed czterdziestką, mam cudowną żonę i dwójkę wspaniałych dzieci. Pracuję na etacie i przez pewien czas byłem właścicielem niewielkiej mikrofirmy.  Kilka lat temu zacząłem nową drogę w życiu polegającą na poznawaniu siebie, na rozwoju świadomości, na poszukiwaniu prawdy i prawdziwego sensu życia. Ze zdziwieniem zauważyłem u siebie jak mocno odstawiłem swoje marzenia na półkę z napisem „jutro, za rok, kiedyś tam”. Następnie u bardzo wielu osób otaczających mnie zobaczyłem to samo. Zacząłem rozmawiać z ludźmi otaczającymi mnie na temat marzeń i okazało się, że wiele z tych osób nie marzy o niczym, albo marzy o czymś czego nie potrafi nazwać, określić. Dużo ludzi z pozoru uśmiechniętych i szczęśliwych jak zaczyna się zastanawiać nad marzeniami popada w smutek. Okazuje się, że albo przestali marzyć, bo przecież marzenia i tak się nie spełnią, albo nie ma czasu na takie pierdoły jak marzenia, albo patrzą na mnie jak na kosmitę i pytają o czym ja w ogóle mówię.

Co się stało z tymi dzieciakami, które patrząc w niebo snuły marzenia o rzeczach wielkich i małych? Gdzie są ci buntownicy z młodych lat, którzy chcieli zdobywać świat i z podniesioną głową wchodzili w dorosłość czując, że świat należy do nich. Wydawać by się mogło, że nie da się zapomnieć o swoich marzeniach, niestety w praktyce wygląda to tak, że często o nich zapominamy.

Ja sam musiałem na nowo nauczyć się marzyć i spełniać swoje marzenia. Najlepsze jest to, że ta droga wciąż biegnie, ta nauka wciąż trwa i daje niesamowicie dużo satysfakcji. Ten blog – to miejsce powstało po to bym tę naukę kontynuował, bym nie zapomniał, że jestem tu po to by robić fajowe rzeczy. Mam też nadzieję, że oprócz dobrych rzeczy które to miejsce ma zrobić w moim życiu pomoże też innym. Nawet jeżeli ma być to chociaż jedna osoba to już będzie dla mnie sukces.

Jaki jest plan działania? Chcę stworzyć miejsce w sieci gdzie będzie się mówiło głównie o marzeniach, o tym jak je z powrotem obudzić, jak odnaleźć te swoje, prawdziwe marzenia. Jak doprowadzić do tego by te marzenia stały się rzeczywistością. Jakich pułapek powinniśmy unikać aby z tych marzeń nie wyszło coś całkiem innego niż byśmy chcieli. Projekt „jak spełniać marzenia” oficjalnie uważam za otwarty. Jest to również spełnianie jednego z moich marzeń. Co z tego wyjdzie – czas pokaże.

Zapraszam Was do wspólnej podróży. Jeżeli wiecie jak zmieniać marzenia dzielcie się tą wiedzą z tymi którzy tego nie umieją. Będzie mi bardzo miło gdy będę widział, że to co tu pozostawię ja – czy czytelnicy bloga przyda się w robieniu fajowych rzeczy innym użytkownikom sieci. Wszelkie komentarze i sugestie mile widziane.

Pokaż znajomym jak spełniać marzenia. Udostępnij post i polub nas na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *