Event „Marzenia się spełnia” – czyli pierwsze spełnione marzenie w 2018

Hej 🙂

Bardzo lubię to uczucie, gdy myśl, która kiedyś w głowie rozbłysła nieśmiałym światłem materializuje się i pozwala poczuć niesamowitą dawkę emocji związaną z faktem realizacji kolejnego marzenia 🙂 . Nie inaczej było tym razem. Twórczość bohatera dzisiejszego artykułu poznałem już jakieś 3 – 4 lata temu. Śledziłem jego coraz śmielsze poczynania, aż w pewnym momencie uznałem, że trzeba zrobić coś by go poznać – zobaczyć na żywo, usłyszeć i skorzystać z jego wiedzy. Jak myślicie – udało się? No jasne, że się udało – a nawet z perspektywy czasu można stwierdzić, że nie „udało” się, tylko „zostało spełnione” 🙂 .

Jakub B. Bączek to bardzo ciekawa i barwna postać.  Nie chciałbym robić artykułu, który będzie jego biografią – ale dla zrozumienia mojego działania myślę, że warto wspomnieć o kilku jego dokonaniach. Kuba – bo woli, gdy się tak do niego zwraca – jest młodszym ode mnie człowiekiem, który dawno temu postanowił, że zbuduje inne życie od tego, które go otaczało. Trenował siatkówkę i zdobył mistrzostwo Polski w 1999 roku, następnie zajął się zdobywaniem wiedzy, został magistrem wychowania fizycznego i pedagogiki. Kształcił się również z zakresu psychologii, filozofii, motywacji i treningu mentalnego. Napisał kilkanaście publikacji w tym kilka bestsellerów. Został trenerem reprezentacji Polski w siatkówce i zdobył z nią złoty medal Mistrzostw Świata. Posiada kilka firm w których zatrudnia ponad 600 osób. Prowadzi niesamowite wystąpienia podczas których w głowie otwierają się klapki pozamykane do tej pory na cztery spusty. No i najciekawsze – pracuje pól roku a pozostałe ma wolne – co nazywa miniemeryturami.  Zainteresowanych samym Jakubem odsyłam do jego stron w sieci lub na FB .

Pierwszy raz usłyszałem o nim chyba jeszcze przed sukcesem z Polskimi siatkarzami w radiu internetowym, gdzie prowadził audycję „wolność finansowa 50/50” . Już wtedy wydawał mi się ciekawą osobą. Potem jednak audycje przestały się ukazywać a ja nie szukałem go w sieci zajęty innymi sprawami. Po jakimś czasie jednak z różnych stron zaczęły dochodzić do mnie wiadomości o nim. Musicie wiedzieć, że jego głównym hasłem jest „Marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia” . Nie wiem czy to nie to hasło podświadomie zaszczepiło we mnie chęć do zabawy marzeniami i koncentracji na nich. W końcu życie jest po to by robić fajowe rzeczy.

W każdym razie w pewnym momencie zapisałem sobie na swojej liście takie marzenie: wybrać się na szkolenie Jakuba B Bączka od spełniania marzeń. Jak widzicie pomimo tego, że jestem osobą, która dość mocno zgłębia wiedzę na tematy związane z marzeniami i ich realizacją nadal poszukuję autorytetów w tej dziedzinie by móc ich naśladować. W celu ustrzelenia odpowiedniej możliwości realizacji marzenia zacząłem obserwować profil prywatny Kuby i jego stronę na FB. Dzięki temu pod koniec listopada zobaczyłem informację o planowanym przez jego firmę Road show w dziesięciu miastach Polski na początku stycznia. Już wiedziałem, że spełnienie marzenia jest bardzo blisko. Pozostała jeszcze tylko kwestia gdzie, kiedy i za ile 🙂 .

Okazało się, że najbliższym miastem w którym odbędzie się jeden z planowanych Eventów jest Poznań. Pomyślałem, że to się świetnie składa – około 100 km ode mnie – to w dzisiejszych czasach jak rzut kamieniem. Kiedy? Data ustalona została na 9 stycznia. Za ile? – Bilet kosztował 99 pln gdybym zdecydował się w ciągu dwóch czy trzech dni. Szybka konsultacja z żoną czy jedzie ze mną i decyzja na tak ostała podjęta. Postanowiłem przy okazji wyciągnąć na to wydarzenie mojego przyjaciela z Poznania i okazało się, że nie będę musiał się dużo trudzić z namawianiem, bo z ochotą przystał na to spotkanie. Co prawda chwilę się zgapiliśmy w natłoku zajęć i bilety kupiliśmy już po następnej cenie 129 pln za sztukę. Niestety często tak się dzieje, że co się odwlecze to nie uciecze  – ale może kosztować więcej 🙂 .

Byłem ciekaw czego można się spodziewać po takiej akcji. Okazało się, że na evencie w Poznaniu było ponad 500 osób. Pół tysiąca zebrało się w samym Poznaniu by dowiedzieć się jak spełniać marzenia 🙂 . W filmie z hotelu w którym odbywało się to wydarzenie powiedziałem Wam, że sprawdzimy czy to marzenie będzie dobrze spełnionym marzeniem i czy przyniesie mi to po co pojechałem. Teraz z perspektywy czasu i wystudzonych emocji mogę Wam powiedzieć, że zdecydowanie dało mi więcej niż się spodziewałem.

Sama ilość energii od ludzi, którzy się tam zebrali potrafiłaby rozpalić ogień, nie mówiąc już o samym Kubie. To w jaki sposób opowiada on o sobie, o swojej drodze, o tym w jaki sposób wyznaczać sobie cele, które następnie będziemy spełniać powoduje, że to wszystko wydaje się dużo łatwiejsze niż wcześniej. Kuba przekazał mi mnóstwo twardej merytorycznej wiedzy z zakresu psychologii ale podanej w tak przystępny sposób, że wiedza sama wchodzi do głowy. Można było wyczuć, że doskonale się bawi na tym występie. Odniosłem również wrażenie, że to co robi nakręca go niesamowicie do działania i że rzeczywiście widzi on misję w tym by otwierać oczy niedowiarkom i pokazywać, ze da się żyć tak jak się chce i że marzenia się nie spełniają tylko marzenia się spełnia.

Powiem Wam tak – jeżeli będziecie mieli okazję kiedyś wziąć udział w takim szkoleniu organizowanym przez Kubę to po stokroć potwierdzam, że warto. Zobaczcie sobie kilka jego występów na Youtube. Linki do kilku jego filmów podam na końcu artykułu. Kuba oprócz tego, że występuje i szkoli na tych wystąpieniach pisze również książki. Obecnie jestem na etapie czytania jednej z nich – kolejna już czeka w kolejce. Jak już będę po lekturze zrecenzuję je dla Was 🙂 . Tak na marginesie chcę wstawić tutaj na blogu kategorię „warto przeczytać”  w której będę umieszczał i opisywał te książki, które wywarły na mnie dobry wpływ i które moim zdaniem mogą Wam pomóc w drodze do spełniania swoich marzeń a także w czynieniu życia lepszym.

Postanowiłem też przetestować na sobie to wszystko czego dowiedziałem się od Kuby na tym evencie. Bo tylko wtedy takie szkolenia mają prawdziwą wartość. Z każdym eksperymentem przeprowadzonym na sobie będę zdawał Wam relacje – no może nie z każdym 🙂 są jednak rzeczy i marzenia, które pozostaną tylko w mojej głowie i tylko dla mnie 🙂 .

Drodzy marzyciele – gorąco Was zachęcam do tego by korzystać z okazji, które czasami niespodziewanie pojawiają się obok. Możecie powiedzieć, że to nie była okazja bo bilet kosztował 129 pln. Muszę Wam powiedzieć, że tydzień później kosztował już 199 pln 🙂 . A kwestia tego czy to dużo czy mało? Zależy. Gdyby to szkolenie nic mi nie dało to mogłoby być dużo. Ale ja już wiem, że to mi się mega opłaciło. Tym bardziej, że takie wydatki najczęściej finansuję w różny ciekawy sposób z darmowych pieniędzy, które prawie każdy może w łatwy sposób otrzymać. Ale o tym opowiem Wam w późniejszych odcinkach jak nadarzy się kolejna okazja byście i Wy mogli takie dodatkowe pieniądze zgarnąć 🙂 .

To tyle drodzy marzyciele z relacji z Road show Jakuba Bączka. Na koniec wrzucam, kilka linków na których możecie zobaczyć Kubę w akcji – gorąco zachęcam Was do obejrzenia tych filmów 🙂 .

Pozdrawiam marzyciel.

Pokaż znajomym jak spełniać marzenia. Udostępnij post i polub nas na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *